.

 


W dniu 22 września 2018 roku, zostało zarejstrowane Stowarzyszenie :

"Communauté Polonaise Saint Jean Paul II"

"Wspólnota Polska Świętego Jana Pawła II"

 

Jest to stowarzyszenie parafialne. Funkcjonuje jako Rada wspomagająca Duszpasterza, by reprezentować naszą parafię przed administracją francuską, organizować wydarzenia kulturalne, patriotyczne, religijne oraz zajmować się finansami naszej parafii.

Księgowość naszej polskiej parafii jest prowadzona przez stowarzyszenie, zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości. Roczny bilans i wgląd do ksiąg finansowych jest do dyspozycji wszystkich Członków stowarzyszenia w dniu „Walnego Zebrania”. Dochody parafialne : składki, sprzedaż kawy i ciast wydawane są tylko na cele naszej polskiej parafii.

Stowarzyszenie prowadzi również szereg działań na rzecz naszej polskiej i francuskiej parafii. Nie jest to, żadna inna działalność jak tylko dla dobra parafii i parafian. Nikt osobiście nie czerpie z tego żadnych korzyści z wyjątkiem polskiej parafii czyli nas wszystkich. Stowarzyszenie jest prowadzone na zasadzie wolontariatu.

Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych parafian do aktywnego działania w parafii, do wzajemnej współpracy i dialogu, oraz do służby bliźniemu, swojej nawzajem oraz Kościołowi.

Informacje dotyczące zapisów, można uzyskać po każdej niedzielnej Mszy świetej w salce podczas kawy.

 

Fundatorzy Stowarzyszenia, to nasi parafianie, którym leży na sercu dobro naszej Wspolnoty, a którzy poświęcili wiele swojego czasu, aby dokonać rejstracji tago Stowarzyszenia.

 

W Zarządzie Stowarzyszenia znajdują się następujące osoby :

Ks. Michał BIEDAK – Wiceprezes

Edward BOJSZCZAK– Wiceprezes

Celina GŁAZ – Zastepca Skarbnika

Henryk KLESZCZOWSKI – Zastepca Sekretarza

Zofia OGRYZEK – Sekretarz

Kazimiera WARCHOŁ - Prezes

Janina ZIEMNIAK – Skarbnik


STATUT STOWARZYSZENIA 

-kliknij-


REGULAMIN WEWNĘTRZNY

-kliknij-


KARTA ZAPISU

-kliknij-